Ücretsiz Kitap Kapak Tasarım Hizmeti

Kapak Tasarımı

Kitabınızın kapağı, kitabınızın dış dünyaya açılan penceresidir. Birkaç saniye içinde okurların dikkatini çekebilmesi gerekiyor; bu yüzden siz metninizin içeriğine dikkat ettiğiniz kadar, biz de kitabınızın kapağına dikkat ediyoruz. Deneyimli tasarımcılarımız kitabınızın kapağının azami ilgiyi çekebilmesi için gereken tüm adımları atacaktır.

Kitabınız üzerinden çalışmaya başlamadan önce sizi dikkatle dinliyor, verdiğiniz bilgileri ve materyalleri değerlendiriyoruz. Editör ve tasarımcımız (dilerseniz sizin de katılımınızla), kitabın kapağı hakkında ufak bir toplantı yapıyor, fikir alışverişinde bulunuyor. Tek amacımız hayallerinizin bir kitabın kapağında vücut bulmasını sağlamak. Bu doğrultuda titizlikle çalışıyor, profesyonel ve akılda kalıcı bir tasarıma ulaşıncaya kadar uğraşıyoruz. Birçok durumda sizi, piyasa gerçekleri doğrultusunda ikna etmeye çalışıyoruz, ama son sözü gene de size bırakıyoruz.

İç Sayfa Tasarımı

İşe başlamadan önce kitabınızın içeriğinin yapısal analizi yapılıyor, sayfaların düzeni dikkatlice planlıyor ve metnin içeriğine uygun bir tasarım anlayışı belirleniyor. Ardından belirlenen kurallar doğrultusunda tasarım titizlikle uygulanıyor. Romanlar türlerine göre değerlendiriliyor, tasarım çalışmaları ona göre uygulanıyor; bilimsel ve akademik kitaplara, evrensel dizgi ve mizanpaj kuralları doğrultusunda yaklaşıyoruz. Tasarım sırasında işaretleme, dipnotlar, kaynakça vb. öğeler tutarlı hale getiriliyor ve profesyonel bir görünüm kazandırılıyor.

Kitapların mizanpajları, yaygın kanının aksine, en az kitabın kapağı kadar önemlidir. Birçok kitap özensiz bir iç sayfa düzenlemesi sebebiyle okunması imkansız hale geliyor. İç sayfaları estetik kaygılarla ve fonksiyonel bir şekilde tasarlandığında ise, hem kitabın içeriğinin takip edilmesi  kolaylaşıyor, hem de okunması daha keyifli bir hal alıyor. Cinius olarak amacımız, okurların kitabınızın içindeki metni rahatça ve keyifle takip edebilmelerini sağlamak. Bu konuda içiniz rahat olsun, yıllardır sadece bu işle uğraşan profesyonel dizgicilerimiz kitabınız için ideal mizanpajı yaratacaktır.

Promosyon Materyaller

Kitaplar yayınlandıklarında, satış ve pazarlanmalarına katkı sağlaması açısından zaman zaman belirli promosyon materyallere ihtiyaç duyarlar. Okurların en çok beğendiği (ve birçok durumda koleksiyonunu yaptıkları) materyallerin başında kitap ayraçları gelir. Kitap için harika bir pazarlama materyali olan ayraçları Premius yayın paketinde, ücretsiz; diğer yayın paketlerinde ufak bir ücret karşılığında tasarlıyor ve üretiyoruz.

Bunun yanısıra kitabın etkileyici bir posterini, yazarın “yazar kimliği”ne vurgu yapan kartvizitler ve elbette isteyen yazarlarımıza özel web siteleri yaparak kitabın ve yazarın daha yaygın bir kitleye ulaşmasını sağlayan farklı yaratıcı çözümler sunuyoruz. Her gün onlarca kitabın piyasaya çıktığı yayın dünyasında bir kitabın fark edilmesini sağlamak her zaman kolay değil; ancak ilgi çekici promosyonel materyallerle hissedilir bir fark yaratmak mümkün. Her kitap, farklı çözümler gerektirebilir; dolayısıyla kitabınızın tanıtımı için neler yapabileceğimizi öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Reklam Tasarımları

Kitap yayınlandığında işimiz bitmiyor! Eseriniz piyasaya çıktıktan sonra, bir an önce geniş bir kitleye ulaşabilmesini sağlamak için sosyal medyada tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Dikkat çekici ve akılda kalıcı görsel tasarımlarla kitabınızın Facebook, Instagram, Twitter ve Google Plus gibi sosyal medya mecralarında tanıtımını yapıyoruz.

kitap yayınlatma editöryel çalışmalar

Temmuz 31, 2018

Kitabınıza süresiz ve sınırsız satış imkanı

Temmuz 31, 2018

Bir cevap yazın