Sıkça Sorulan Sorular

Cevabı kendin bulabilirsin.

Kargo

Siparişim kaç günde elime ulaşır?

Her gün saat 17.45’e kadar verdiğiniz siparişler; 3-7 iş günü içerisinde kargo şirketine teslim edilir. (Havale siparişlerinde ödeme onaylandıktan sonra geçerlidir.)

Yurtiçi kargo ücret tutarınız nedir?

Sitemizden vermiş olduğunuz 250 TL ve üzeri alışverişlerinizde yurtiçindeki gönderimler için kargo ücretsizdir. 250 TL altındaki alışverişlerinizde 12 TL olarak fiyatlandırılmaktadır.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?

“HESABIM” menüsünden “Sipariş Bilgilerim” butonunu tıklayınız ve siparişinizi görüntüleyiniz. Siparişiniz kargoya verildiğinde, ekrandaki “SİPARİŞ DURUMU” alanında “Kargoya Verildi” bilgisi yer almaktadır. “Kargoya Verildi” linkini tıkladığınızda ise sevkiyatınızın hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.

“Hasar Tespit Tutanağı” nedir?

Tarafınıza ulaşan paketleri kontrol ederek teslim almanız gerekmektedir. Paket içinden çıkan hasarlı, kırık ürün/ürünler durumunda; kargo elemanının şahitliğinde bu durumu tutanağa geçirmelisiniz. Teslim aldığınız paketin tarafınıza kırık, hasarlı ulaştığı hususunu tutanakta mutlaka belirtilerek sizin tarafınızdan ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

İade İşlemleri

Aldığım ürünü iade etmek istiyorum. İade şartlarınız nelerdir?

Ürününüzü/Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihinden itibaren “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” ile ürününüzün/ürünlerinizin kusurlu/arızalı/bozuk olması halleri haricinde- 14 (on dört ) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Yurtdışı teslimatlı siparişlerde cayma hakkı kullanılması durumunda kargo gönderi ücreti müşteriye ait olacaktır.

Ürün, hasarlı, kırık bir şekilde ulaştı ise ne yapabilirim?

Hasar Tespit Tutanağı” ile bunu belgelemeniz durumunda işlem yapılmaktadır.

Hangi ürünleri iade edemem?

“Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler”e konu olan ürünlerin ambalajı açıldığı an ve kullanıcı hatası sonucu kusurlu/arızalı/bozuk hale gelen ürünlere iade işlemi yapılamamaktadır.

Yayınevi Dosya Başvurusu

Nasıl başvuru yapabilirim?

Web sayfamızdan yayınevi dosya başvurusu sayfasından giriş yaparak kitabınızın yayınlatılması için başvuru yapabilirsiniz Ayrıca kitap dosyanızı editor@elpisyayinlari.com adresine mail yoluyla göndererek de kitabınızın baskı için değerlendirmesini isteyebilirsiniz.

Kitap başvurusunu yaptıktan sonra ne kadar süre içerisinde dönüş yaparsınız?

Dosyanız elimize geçtiği andan itibaren değerlendirme başlamaktadır. Değerlendirmeler yoğunluğa bağlı olarak ortalama 7-15 iş günü  içerisinde incelemeden geçirilir ve durum size bildirilir. Başvuru yapılan her kitabı yayınlamamaktayız, yayınlanmaya değer görülen çalışmalar için dönüş yapılmaktadır.

Göndereceğim kitap dosyamı nasıl hazırlamalıyım?

Göndereceğiniz dosya tek bir dosya içerisinde olmalıdır. Mesela bir öykü kitabı yazdınız, ve 5 farklı öykü mevcut. Bunların her birini ayrı ayrı dosyalamak yerine tek bir belge içine ve yayınlanmasını arzu ettiğiniz sıralamayla kaydedin.