Kitaplarınızı nasıl yayınlatacaksınız

Kitaplarınızı nasıl yayınlatacaksınız

Siz baskı öncesi giderleri karşılayın yayınevimiz kitabınızı ücretsiz çıkarsın.
Bu hizmetin içeriğinde yazarın en az maliyet ödeyeceği bir yol izlenmiştir. Yazar kitabın baskı aşamasına kadar olan maliyetleri ödeyerek minimum şekilde maliyete katımış olur, yayınevi ise baskıyı ücretsiz yapar. Bin adete kadar olan kitap satışları ile yayınevi kendi maliyetini çıkarırken, bin adet satıştan sonraki her kitap satışı için yazara Türkiye’deki en yüksek telif oranı olan %50 ile ödeme yapmaya başlar.

%50 Telifle piyasanın en yüksek telif oranı
Piyasanın en uygun fiyatları
Ömür boyu ücretsiz baskı garantisi
İki farklı editörle çalışma
İki farklı grafikerle çalışma
Yüksek kalitede ISO standartlarında dijital baskı
Ülke çapında satış ve dağıtım garantisi
Türkiye’de ilk defa tüm işlemlerin yazar tarafından onaylandığı online bir sistem üzerinde çalışma fırsatı

Bu Paketin İçerdiği Hizmetler
Kitabınız editasyondan geçirilerek; yazım, imla ve noktalama hataları düzeltilir.
Kitabınıza mizanpaj-dizgi yapılır.
Kitabınıza özel özgün kapak tasarımı sizin tercihleriniz dikkate alınarak yapılır.
Kitabınıza özgün ISBN numarası alınır.
Her baskıda kitabınıza bandrol alımı yapılır ve arka kapağa yapıştırılır.
Kitabınız tüm hazırlıkları onaylamanızdan en fazla 45 iş günü içerisinde baskıdan çıkar.
Kitabınız D&R, Kitapyurdu dahil tüm online satış mağazalarında ve talep edilen kitapevlerinde satışa sunulur.
Satılan her kitap başına size, fatura fiyatı üzerinden %50 telif ücreti ödenir.
Kitabınızın satışlarını günü gününe takip edebilmeniz için Yazar Paneline giriş yetkisi verilir.
Tüm baskıların tamamı yayınevi tarafından ücretsiz yapılır ve size ömür boyu telif ödenmeye devam eder. (Bir yıl içerisinde bin adet satışa ulaşan kitaplar için yazar sözleşmeyi feshetmediği sürece ömür boyu baskılar ücretsiz yapılır ve %50 telif kazanmaya devam eder.)
Belirtilen maliyet dışında hiçbir zaman ekstra ücret ödemezsiniz
Kitabınız ISO standartlarındaki makinalarda üstün dijital baskı teknolojisi ile basılır.
Tüm telif hakkı yazarda kalır, memnuniyetsizlik durumunda istediği an sözleşmeyi feshetme hakkı yazara aittir.

Baskı Öncesi İşlemler
Sözleşme Aşaması; Yayınevi kaşeli ve imzalı sözleşmeyi yazarın beyan ettiği mail adresine gönderir. Yazar sözleşmeyi imzalayarak Yayınevinin beyan ettiği mail adresine gönderir.
Maliyet Aşaması: Yazar, sözleşmenin imzalanmasıyla tespit edilen maliyeti Yayınevinin ticari hesabına gönderir. Yayınevi sözleşmede adı geçen kişi üzerine ödemeyi faturalandırır.
ISBN ve Bandrol Aşaması: Yayınevi, Kültür Bakanlığına yazarın kaydını yaparak kitabına ait ISBN numarasını alır ve her basılan kitapta YAYFED (Yayıncılar Federasyonu) tarafından verilen eşsiz bandrol olmasını sağlar.
Editöryel Aşama; Yayınevi eseri imla kuralları ve yazım hataları yönünden ayrıntılı olarak inceler ve düzeltmeler yapar. Editasyon yapılan dosyayı mail yoluyla yazara gönderir ve yazarın onayını alır. Yazarın onay vermesi ile mizanpaj çalışmasına geçilir.
Mizanpaj Aşaması: Yayınevi, editasyondan geçirilmiş eseri mizanpaj işlemine tabii tutarak kitap formatına dönüştürür ve mail yoluyla yazara göndererek onayını alır. Yazarın onay vermesi ile kapak tasarımına geçilir.
Kapak Aşaması: Yayınevi, www.depositphotos.com adresinden yazarın seçeceği görseli satın alarak kapak çalışmasını yapar ve yazarın onayını alır. Yazarın onay vermesi ile kitap baskı aşamasına geçilir.

Baskı Sonrası İşlemler
Derleme Müdürlüğü Aşaması: Yayınevi basılan her kitaptan Derleme Müdürlüğüne gönderilmesi mecburi olan 6 adet kitabın gönderimini ve yapar.
Yazara Kitap Gönderimi: Yayınevi ilk baskıda yazara 5 adet ücretsiz kitap gönderimi yapar. Yazarın daha fazla kitap talep etmesi durumunda etiket fiyatı üzerinden %50 iskonto ile yazara gönderim yapar.
Tanıtım ve Satış: Yayınevi anlaşmalı olduğu kitap dağıtım firmalarına kitabın satışta ve stoklarda olduğunu bildirir ve tanıtım bülteni gönderir. Böylece kitabınız her yerden ulaşılır ve satışta olur.
Yazar Paneli: Yayınevi, yazarın web sitesindeki panelden kitap satışlarını takip edebilmesi için kullanıcı adı ve şifre tayin eder. Yayınevi panelde sunulan bilgilerin fatura bilgileri ve depodaki kitap sayısı ile doğru olduğunu garanti eder. Yayınevi yazarın talep etmesi üzerine gerek kesilen faturaların tamamını gerekse depodaki kitapların sayımını yazarın kontrol etmesine imkan tanır.
Telif Ödemesi: Yayınevi, kitap satışı bin adeti geçtikten sonraki her kitap için yazara fatura edilen fiyat üzerinden %50 telif ödemesi yapar. Telif ödemesi her bin adet satıştan sonra toplu şekilde ve Türk Lirası üzerinden nakit olarak yazarın sözleşmede beyan ettiği hesap numarasına yapılır.

Diğer Hususlar
Yazarın Kendi Kitabını Satın Alması: Yayınevi, yazarın kendi kitabını satın alması talebinde etiket fiyatı üzerinden %50 ıskonto yapmayı kabul eder.
Baskı Süresi: Yayınevi, yazar sözleşmeyi devam ettirdiği müddetçe kitabı ömür boyu ücretsiz basmayı ve yazara telif ödemeyi taahhüt eder.

Kitap Yazmak ve Yayınlamak

Ağustos 13, 2018

Kitap yazmak ne kadar para kazandırır?

Ağustos 13, 2018

 1. Merhaba .. kitabimin yayinlanmasina ihtiyacim var.
  Yaklasik 450Kb metin ve 120 renkli fotograftan olusuyor.
  Tum calisma Adobe InDesign bicimindedir ve yazdirilmaya hazirdir .. e-posta
  veya bellek cubugu ile gonderebilirim.
  Lutfen , bana boyut secenekleri, sayfa ve kagit kalitesi secenekleri, kapak secenekleri ve maliyetler hakkinda bilgi verir misiniz.

  Saygilarimla

  Cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir