Profesyonel Tasarım Hizmetleri

Kapak tasarımında hedefimiz, kitabınızın görsel olarak okuyucuyu yakalaması ve içeriği en doğru şekilde yansıtmasıdır. Uluslararası görsel tasarımcılarımız, içeriği ve sizin bakışınızı en etkin şekilde yansıtmak üzere kapak tasarımı üzerinde çalışarak, kitabınızın okurla buluşmasındaki en etkileyici kısmını yaratırlar.

Uzman Editörlük Hizmeti

Her yazarın editöre ihtiyacı vardır.

Kitap çıkarmak isteyen her yazarın editöre ihtiyacı vardır. Kitapları milyonlarca satan şöhretli yazarların da ilk kez kitap çıkartacak olan yazarların da? Her metinde az ya da çok anlatım bozuklukları, gramer yanlışlığı, kurgu hataları; duvar diplerinden yükselen arsız bitkiler gibi boy atar. Metinlerle duygusal bir bağ kurulduğu için her yazılan doğası gereği yazarı için mukaddes bir hale bürünür ve kusurlu tarafları görmek zorlaşır.

Kendi Matbaamız İle Sizlerin Yanındayız.
Uzman Satış Ağımız İle Yanınızdayız
İmza Günleri ve Tanıtımlarla Yanınızdayız.

Yazmaya Başlayın

Çoğu okurun en büyük hayallerinden biridir kendi adını taşıyan bir kitap bastırmak. Kalemine güvenen, hayal gücü zengin olan, kafasındaki hikâyeleri başkalarıyla paylaşmak isteyen herkes er ya da geç bu yola girer. Kimi çok orijinal fikirlere sahiptir, kimiyse sadece hayran olduğu yazara ve türe yakın eserler vermek ister. Ama hepsi de yazma tutkusuyla dolup taşar.

Son yıllarda internetin iyice yaygınlaşması blogları, online dergileri, aylık öykü seçkilerini ve Wattpad gibi hikâyelerinizi paylaşıp yüzlerce kişiye anında ulaşabileceğiniz platformları da beraberinde getirdi. Bunun yanı sıra kitabınızı kendi kendinize yayınlayabileceğiniz mecralar ya da basım masraflarını ödeyip bastırabileceğiniz yayınevleri de hatırı sayılır ölçüde kendini gösterir oldu. Hâl böyle olunca da kitap bastırma hayali o kadar da “hayal” olmamaya başladı.

Devam Edelim

Bununla birlikte yazarlık konusunda yeni yazarlara yol gösteren, onlara tavsiyeler verebilecek veya rehberlik edecek kimselerin yokluğu da iyice baş göstermekte. Bu tür kişi ve kurumların eksikliği yeni yazarların çeşitli hatalar yapmasına, kitaplarını hiçbir zaman bastıramamalarına, bastırabilseler bile kendilerini gösterememelerine, birbirinin aynısı ve genellikle de kötü eserler vermelerine neden oluyor maalesef. Ek olarak eserleri ve fikirleri gerçekten iyi olmasına rağmen bunca kalabalık arasında kendisini gösteremeyen, nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmeyen ve en nihayetinde de kaybolup gidenler de var elbette.

O yüzden yaklaşık on beş yıldır gerek yazarlık gerek çevirmenlik gerekse de editörlük alanlarında bu meslekte çalışanlar olarak naçizane bilgilerimizi sizlerle paylaşmak için can atıyoruz.

Kitap Başvuru Formu

''Bir adama bir kitap sattığın zaman, ona yalnız yarım kilo kağıt, mürekkep ve tutkal satmış olmazsın, ona tamamıyla yeni bir yaşam satmış olursun. Sevgi, dostluk, mizah ve geceleyin denizde dolaşan gemiler, eğer o kitap gerçekten benim anladığım anlamda bir kitapsa, onun içinde bütün gökler ve yer vardır.''

Christopher Morley

Sizler için en iyi çözümleri sunuyoruz.

''Kitapların dünyası, insanın en hayret verici yaratıklarından biridir. Abideler yıkılır, milletler kaybolur, medeniyetler büyür ve ölür fakat bütün bu medeniyetlerin, tekrar tekrar nasıl ortaya çıktıklarını gösteren kitapların dünyası; hala genç, hala yazıldıkları gün kadar taze, yazarlarının yüzlerce sene önce ölmelerine rağmen, hala insanların kalplerinden geçenleri anlatarak hayatlarını devam ettiriyorlar.''

Clarence Day

Yazar Beatrix Potter

Helen Beatrix Potter (28 Temmuz 1866; Kensington, Londra – 22 Aralık 1943; Sawrey, Cumbria), İngiliz yazar, İllüstratör, doğa bilimci ve çevrecidir. Hayvanlara yer verdiği çocuk kitaplarıyla tanınır, Tavşan Peter’in Bütün Maceraları bunlar arasında en bilinenidir.

Benjamin Bunny

Jemima Pamukördek

"Kitaplarımı yayınlatmak için uygun bir yayınevi ararken Elpis Yayınları ile tanıştım. Samimi, içten ve profesyonellikleri için teşekkür ediyorum."
Ezgi Esmerciler
Yazar Adayı

Pustaka

Newsletter Signup

Jl. Piit no.1, Sadang Serang, Coblong
+62 8798 6368 486
7 Days a week from 10.00 am to 6 pm
support@tokomooo.com
Pustaka © 2016 All Rights Reserved