Editörlük Hizmetleri

Uzman Kadro
Deneyimli Çalışanlar.

Eserde düzeltilmesi gerekli yerlerin bulunması, yazarın özensizliğini ya da yeteneğinin daha az olduğunu göstermemektedir. Yazar; editörlerin bir defada okuyup anlamaya çalıştığı bir cümleyi, birçok kez düşünmüş ve daha sonra yazıya dökmüş olabilir.

Yazı Sitili
Sayfa Ahengi
Okunabilirlik

Editörlük hizmetleri eserin basımdan önce dilbilgisi, cümle yapısı, noktalama işaretleri, akıcılık, anlam bütünlüğü, mantısal bütünlük, kavramsal çerçeve vb. gibi tüm teknik detayların gözden geçirilerek, gerekli düzeltmelerin yapılmasıdır.

Elpis Yayınları
iyi kitaplar için yeni bir umut.

Editörlerimiz neleri inceler?

1.
Kitabınız için en iyisini sunuyoruz. Kitabınız yazım kurallarına uygun mu? Kitabınızın adı yeterince etkileyici mi?
2.
Okurunuza hitap ediyor mu? Okurlarınızla sizin aranıza mesafe koyuyor mu? Kitabınızın örüntüsü ve kurgusu yeterince düzenli mi?
3.
Fikirleriniz ve diliniz yeterince anlaşılır ve açık mı? Kitabınız akıcı ve bütünselliğini koruyor mu? Kitabınızın kapağı; kitabın ruhunu yansıtıyor mu?

“Tasarım yaratıcılık ister.”

Elpis Yayınları
Avrupa Tasarımları

Tasarım; hedef kitlenizle iletişim kurma dilidir. Tasarımda “Ne için bu çalışmayı yapıyoruz?” sorusu hareketlerimizi yönlendiren başlıca çıkış noktasıdır.

Tasarım Hizmetleri

Görsel Açıdan

İç Tasarım – Mizanpaj ne kadar önemliyse, bir kitabın kapağı da o kadar önemlidir. Bir kitap kapağı; kitabın ruhunun yansıması olmalıdır.

Yazınsal Açıdan

Aynı zamanda değişimi ve gelişimi temel alarak kendini yenileyen kitap dünyasında dikkatleri üzerine çekebilmelidir.

Tasarımsal Açıdan

Elpis Yayınları; çalışmanızın ruhuna uygun, okurların ilgisini çekebilecek yaratıcı tasarımlarla eserlerinizi taçlandırmaktadır.

Elpis Yayınları

15 yıl yurt içi ve dışında çeşitli kültür mağazalarında birer kitapçı olarak çalışan bizler, edindiğimiz tecrübelerle; iyi kitapların basımı ve dağıtımı konusunda sizlere yardımcı olmak için çıktık bu yolculuğa. Her birimiz konusunda uzman olmanın getirdiği bilgi, birikim ve tecrübeyle sektöre ışık tutmaya buradan devam ediyoruz. Sizler için mağazalarda en iyisini sunmaya çalışan bizler artık buradayız.

0850 224 45 06
Açılış-Kapanış : Haftada 6 Gün, 10.00 – 18.00 Arası Açık
info@elpisyayinlari.com

Haber bültenine üye ol