AMAZON’DA KİTABINI YAYINLAT

AMAZON’DA KİTABINI YAYINLAT Günümüzde kitap yazmanın ve onun okunabilirliğini sağlamanın pek çok yolu var. Bunlardan biri, basılı bir kitaba sahip olup, onu kitapçıların, kitap marketlerin vitrininde görmek olduğu gibi, sanal dünya üzerinden onun çok daha fazla kitleye, hem de aynı anda ulaşmasını sağlamaktır. Kişisel yayıncılık sayesinde internet ortamında kitap yayınlamak artık çok daha hızlı, güvenli bir dünya vaad ediyor. Üstelik, yazara, kitabını bir şekilde, yüzlercesi içinden kendisine sıra gelmesini, ya da keşfedilmeyi beklemeden dilediği okuyucuya ulaştırma imkanı sağlıyor.

Elpis Yayınevi tüm bunları göz önünde bulundurarak Türkiye’deki yazar ve yazanlara pek çok olanak sağlamak için hazırlandı. Yazar, kitabını e-kitap formatında amazon.com’da yayınlatıp satışa çıkarma imkanı yakalarken, vitrinde alıcısını bekleyen diğer kitaplardan sıyrılıp dilediği kitabı arayan okura ulaşıyor. Yazarlar ‘Yazardan Direkt Yayınevinden’ ya da başka yayınevlerinden yayınladıkları, ya da hiç yayınlamadıkları kitaplarının www.amazon.com ve 11 amazon sitesinde İngilizce e-kitap olarak, ve 7 amazon ülkesinde Türkçe ve/veya İngilizce basılı kitap olarak satılması hizmetini veriyor. Global bir bakış açısıyla yeterince okuyuca ulaşmanın ötesinde, evrensel bir boyutta başarı kazanma şansını artıran bir unsur. Amazondayayinla.com, her türlü olanağın yanı sıra yurtdışında yaşayan Türklerin, buralı bir yazara ait eseri okuma imkanını da tereddütsüz sağlamayı öncelikleri arasında belirtiyor. Bir yazar düşünün ki, yazdığı bir eser hem Türkçe, hem İngilizce, hem basılı kitap hem de e-kitap olarak Dünya’nın pek çok yerine birkaç basit işlemden sonra erişebiliyor ve oralarda alıcısına kolaylıkla ulaşabiliyor. İngilizce kitap yayımlayıp bu sayede Dünya’ya seslenebiliyor olmak yazarın en büyük avantajlarından biri. Bunun getirileri yalnızca maddi değil, göz ardı edilemeyecek bir manevi tatmin olarak da nitelendirilebilir ki, zaten yazma sanatının önceliğinde bu istek yer almaktadır. Tabii bunun ötesinde, dilediği kitleye ulaşabilen yazar çok az maliyetle oldukça tatmin edici maddi kazançlar elde edebileceğini de unutmamalıdır.

Bir kitabın başka dillere çevrilmesi ile ilgili prosedürler düşününce bunun değeri yadsınamaz. Dağıtım ve stok maliyetlerinin olmadığı, kolay erişilebilirlik imkanları sağlayan bu proje sayesinde yazar, hiçbir engele takılmadan, ya da yayınevlerinin kapısında beklemek zorunda kalmadan geriye bir iz bırakma şansı yakalar. Düşük maliyetlerle Dünya’nın en büyük online satış mağazası olan amazon.com’da yer almanın getirilerini anlamak için kabaca bir inceleme yapmak bile yeterli. Kimi yazarlar, salt bu mecra üzerinden ünlenip, diledikleri kitleye ulaşma imkanları sayesinde başarılı olmuşlardır. Özellikle son zamanlarda, bunun gibi bir olanağı sunan amazondayayinla.com, Amerika bağlantılı bir şirket olarak yazarlara fırsatların kapısını aralamaktadır.

Elpis Yayınevi yeni yazarlarını karşılamaya ve kitaplarını amazon.com’da yayınlayarak Dünya’ya sunmaya hazır. Yazarların kendine ait sözcüklerini, kalıcı bir hale getirebildiği eşsiz bir platformla elindeki imkanları paylaşmak üzere yazarını bekliyor.

kitaplarınızı yayınlattıktan sonra sıra satışta

Ağustos 1, 2018

Kitap Yayınlatmak İsteyenlere

Ağustos 1, 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir